fbpx

Stadnina Koni

W pobliżu „Pensjonaciku Ogrody” znajduje się Stadnina Koni. Corocznie są organizowane Półkolonie Letnie dla dzieci od 7 do 15 lat. Podczas zajęć można nauczyć się jeździć konno od podstaw lub miło spędzić czas na jeżdżeniu końmi dla dzieci już zaawansowanych w technikach jazdy. Zajęcia mają charakter rekreacyjny, gdzie dzieci poprzez zabawę szkolą swoje umiejętności jazdy na koniach. Bardzo ważny jest też kontakt ze zwierzętami w stajni i bliskość natury.

Wypoczynek jest pod patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty i Wypoczynku i spełnia wszystkie wymagania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kadra wychowawcza półkolonii jest wykwalifikowana i doświadczona.

 

 

 

  

 

 

 Po za półkoloniami jest również stała oferta:

Profesjonalne treningi skokowe i ujeżdżania pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
Jazda rekreacyjna na maneżu i w terenie pod okiem instruktora jeździectwa

Jazda dla początkujących (lonża)
Pierwsze lekcje zaczynają się od nauki czyszczenia i siodłania konia. Następnym etapem jest nauka jazdy konnej pod czujnym okiem instruktora, który prowadzi konia na lonży (parcianej taśmie), dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Lekcje te mają na celu wyćwiczenie równowagi i swobodnego dosiadu oraz zdobycie podstawowych umiejętności umożliwiających kierowanie koniem.

Jazdy maneżowe
Podczas jazd na maneżu, początkujący uczą się samodzielnie panować nad koniem, zaś bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalą umiejętności własne i konia. Jazdy maneżowe przygotowują również do skoków przez przeszkody.

Jazdy w terenie
Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów w teren odbywający się po okolicznych lasach i polach. W czasie takich wycieczek można pokonywać nierówności terenu, skakać przez przeszkody znajdujące się na drodze oraz podziwiać przyrodę. Widoki naszych okolic są bardzo malownicze a ponadto łatwo spotkać zwierzęta: sarny, zające, bażanty, kuropatwy…a nawet lisy i małe liski

Hipoterapia
dla dzieci i dorosłych. Zajęcia prowadzi Pani Estera Kuban, która posiada wymagane uprawnienia. Wskazane jest zaświadczenie lekarskie z rozpoznaniem, ewentualnie skierowanie z zaleceniami. Proponujemy turnusy rehabilitacyjne, które dają najlepsze efekty lecznicze. Zajęcia z hipoterapii prowadzone są na Idolu - koniu huculskim, z czystym rodowodem, który jest małym czarodziejem i już po kilku jazdach widać efekty terapii.

Oprowadzanie dla dzieci
Dla milusińskich, do 8 roku życia proponujemy "oprowadzanki" na koniu trzymanym przez instruktora. Bardzo ważne jest początkowe "oswojenie" małego dziecka z koniem. Pierwszy pozytywny kontakt sprawia, że dzieci te tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem oraz nabierają odwagi i samodzielności, co przekłada się następnie na codzienne doznania.

 Promocja Czerwiec 2024

Pokój 1 os z łazienką 140 zł za noc

Pokój 2 os z łazienką 160 zł za noc

Pokój 2 os z łazienką i aneksem kuchenny 170 zł za noc

Pokój 3 os z łazienką 210 zł za noc

Pokój 4 os z łazienką 250 zł za noc

Pokój 5 os z łazienką i aneksem kuchennym 300 zł za noc

Promocja dotyczy noclegów min 4 noce w dni robocze

lub min 2 noce w weekendy lub święta

Zadzwoń 501 272 121

Czekamy na twój telefon

all4web